Start    
Kontakt    
Strona Studenckiego Koła Naukowego Geografów Uniwersytetu Śląskiego

Bal Geografa 2000

Stało się tradycją, że Studenckie Koło Naukowe Geografów UŚ organizuje Bale Geografa. Niektórzy mylnie mogą sądzić, że impreza przeznaczona jest tylko dla studentów geografii - BŁĄD. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od kierunku studiów, niezależnie od pochodzenia, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Warunkiem wejścia na salę jest kupienie biletu - 23 zł i okazanie go przed wejściem na salę balową. Serwujemy dwa ciepłe posiłki, przekąski, napoje gorące i zimne. Całą potańcówkę organizują członkowie koła - łącznie z jedzonkiem, załatwianiem sponsorów i zespołów.

Tydzień przed balem zaczyna się latanie, gotowanie, organizowanie SZTABÓW działających w poszczególnych sekcjach ( ty gotujesz, ty kupujesz, ty jeździsz po napoje wielosmakowe itd.)

Wracając do samej potańcówki. Można stwierdzić, że jest to powtórzenie Studniówki. W tym roku było 300 uczestników, w tym również kadra pracownicza Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Wszyscy ubrani w stroje wieczorowe, z dobrymi humorami, podręcznymi zapasami ( a nuż coś się skończy i czym popiję) zasiadali do stolików. Tutaj zapalali świece (BYŁY) i zaczynali konsumpcję napoi i potraw przygotowanych przez zdolnych KUCHARZY KOŁOWYCH. Po godzinie wszyscy "zwarci" i gotowi meldowali się na parkiecie i pełnie werwy zaczynali PLĄSAĆ.

Po kilku godzinach spokojny, wyrafinowany taniec przekształcał się w tańce afrykańskie, pełne ekspresji i dziwnych kroków.

Około godziny 4:00 towarzystwo zaczęło się rozchodzić - pozostały tylko niedobitki i ludzie "baaardzo zmęczeni".

A My do dzieła - szczotka, wiadro, ściera, worek na śmieci, mycie naczyń. Problemem (już od pierwszych Bali) było wyznaczenie osoby do zbierania niespodzianek tu i ówdzie pozostawionych przez szanownych gości.

Ekipa organizatorów rozeszła się do domów około godziny 8.00. Wtedy nareszcie mogli odpocząć, spokojnie zjeść i napić się w domowym zaciszu, i myśleć o BALU GEOGRAFA 2001.

Strona Główna |  Statut |  Historia |  Zarząd |  Działalność |  Galeria |  Linki |  Kontakt

Copyright © SKNG UŚ

Licznik odwiedzin: